На головну сторінку сайту Спільна Справа ТБ      
СПІЛЬНА
Сайт Спільна Справа ТБ в Запоріжжі
СПРАВА

Ukr

 

Кошик покупця

 

Кабінет покупця

  ГОЛОВНА  
|  ДОВІДКА  
|  КОРИСНІ СТАТТІ  
|  КОНТАКТИ  
|  КНИЖКОВА КРАМНИЦЯ  
 

Анатолій Амелін: Економічні підсумки України: як і чому ми втратили 25 років

01-11-2016 12:30 "Анатолій Амелін: Економічні підсумки України: як і чому ми втратили 25 років"

Анатолій Амелін


Економічні підсумки України: як і чому ми втратили 25 років


Економічні підсумки України: як і чому ми втратили 25 років


мал.1. Економічні підсумки України: як і чому ми втратили 25 років


Кілька разів в тиждень наші політики виступають на ТБ, перекладаючи твою незадоволеність на попередню владу, хоча вони і є попередня влада: роками вони змінювали один одного, а українці тим часом ставали все біднішими.


Ця стаття про те, які реальні економічні результати останніх 25 років. І про людей, завдяки яким Україна виявилася найбіднішою країною Європи. Це стаття про наймасштабнішу зраде — завдовжки в 25 років. Вона розповість, хто і чому заслуговує на місця в сміттєвому баку, а не в парламенті або уряді. По-справжньому, як в 2014 році.


ОПУБЛІКОВАНО 27 ЖОВТНЯ, 01:10


У 1991 році українці сподівалися, що нова держава буде краще старого. Політики обіцяли економічно сильну Україну і знайти золото Полуботка. І якщо золото — очевидний міф, то Україна дійсно могла б стати економічно сильною країною.


Правда, старі комуністи, які керували новою Україною, не збиралися виконувати обіцянки. Так само як і господарник Кучма, демократ Ющенко і самодур Янукович. Їм було комфортне жити в радянській системі, лише трохи зміненій: з добавками олігархії і неофеодалізма. Раніше робочий працював на радянському заводі, а тепер — на олігархічному.


Ми розібралися, як добре наші уряди впродовж останніх 25 років справлялися зі своїми обов'язками. Перша — створювати умови, в яких українці зможуть стати багатше. Друга — ефективно управляти ресурсами і майном, які є в країни.


У цьому нам допомогла презентація Анатолія Амеліна/A>, директора економічних програм Українського інституту майбутнього. У ній він пояснив правду, яка не сподобається сучасним українським політикам: за часів тоталітарного СРСР, якийзнищував українську інтелігенцію і Морил народ голодом, Україна була економічно сильнішою країною, ніж зараз. З часу розпаду СРСР українська економіка деградувала. А сусіди по радянській комуналці змогли стати розвиненішими.


Українці - нещасний народ


Багатство і економіка не завжди взаємозв'язані. Можна жити у бідній країні і бути задоволеним життям як жителі Коста-Ріки або Панами. Але Україна і бідна країна, і нещасна. Це логічно: як можна бути щасливим, якщо ти в своїй державі не маєш впливу на ухвалення рішень, твої доходи такі, що доводиться економити на всьому, а єдиний двигун чиновницького заду — це корупція?


Україна у рейтингу щастя країн


мал. 2. Україна у рейтингу щастя країн


За останніх 25 років Україна розгубила свій потужний потенціал


У 1991 році українська економіка була 60-ою в світі


На Землі близько 250 держав, і 60-е місце — це добрий результат.


Зміна ВВП України


мал. 3. Зміна ВВП України


За роки незалежності країна майже впала у всіх світових рейтингах


У рейтингу економічної свободи Україна знаходиться на 162-м-коді місці, корупції — на 130-м-коді.


Місце України в міжнародних рейтингах


мал. 4. Місце України в міжнародних рейтингах


У 1991 році Україна була економічно сильнішою, ніж Польща і Білорусь, а зараз навпаки


Після розпаду СРСР білоруська економіка була слабкіша українською, а в країні незабаром встановилася диктатура. Але з часом навіть вона зуміла перевершити Україну.


ВВП на душу населення різних країн


рис. 5. ВВП на душу населення різних країн


У Україні настільки низька зарплата, що цю цифру навіть соромно називати іноземцям


Серед пострадянських країн зарплати нижче лише в Таджикистані і узбекистані


Порівнювати з країнами ЄС і зовсім страшно: різниця буде колосальною.


Динаміка зміни зарплати


мал. 6. Динаміка зміни зарплати


Естонець на свою зарплату може купити в три рази більше яловичини, чим українець


Наша купівельна спроможність зменшилася більше, ніж в інших пострадянських країнах. У 1990 році ми могли дозволити собі купити на ту ж суму куди більше, ніж зараз.


Купівельна спроможність України


мал. 7. Купівельна спроможність України


У нас майже немає грошей: українці проїдають практично все, що заробляють


Внутрішні заощадження


мал. 8. Внутрішні заощадження


Заробітчане вливають в економіку більше, ніж айтішникі


Послуги українських домогосподарок і будівельників за кордоном займають в економіці країни ганебно велику частку. Сума переведень з-за кордону порівнянна з вартістю експорту аутсорсинговимі it-компаніямі своїх послуг.


Мільйони українців виїжджають працювати в інші країни, найчастіше нелегально. До них часто погано відноситься корінне населення, вони ризикують отримати заборону в'їжджати в ЄС, але як можуть прагнуть прогодувати свої сім'ї. Зараз доля переведень заробітчан у ВВП складає 6%, а десять років тому була всього 0,01%. У 2014 році заробітчане перерахували до України $2,8 млрд, а вартість експорту аутсорсингових послуг склала $2,5 млрд.


Переведення заробітчан до України


мал. 9. Переведення заробітчан до України


Відчути хоч якесь поліпшення ми зможемо роки через 10, і це в кращому разі


Зараз український ВВП нижчий, ніж в Туркменістану або Грузії, і наздогнати рекорд 2008 років можна буде лише через 10 років


Якщо виправдаються песимістичні сценарії розвитку України, без додаткових інвестицій наша країна зможе повернутися до максимального у минулому значення ВВП — рівня 2008 років — лише в 2025. А в разі істотної девальвації гривни — не раніше 2030 року.


ВВП по ППС


мал. 10. ВВП по ППС


Жоден український уряд не зумів створити умови, в яких країна ставатиме багатше


Ми такі бідні в першу чергу тому, що кількість вироблених товарів зменшується


Країна зароблятиме гроші, якщо працюють заводи, що виробляють машини, комп'ютери, ракети, телевізори і іншу складну продукцію. Вона цінується як на внутрішньому ринку, так і в інших країнах. І дорого стоїть, тому що в її виробництві задіяно багато людей різних спеціальностей, великі заводи і значна кількість компаній подрібніше


Динаміка промислового виробництва


мал. 11. Динаміка промислового виробництва


В світі Україна відома як виробник дешевого зерна, а не літаків і кораблів


Некомпетентність всіх минулих урядів приголомшує. Вони прекрасно розуміли, що раз Україна продає лише зерно і метал, то не зможе стати багатше. Але допустили, щоб наша залежність від цієї дешевої продукції збільшувалася.


Структура експорту України за товарами


мал. 12. Структура експорту України за товарами


"Міцні господарники" і "нові обличчя" кожен рік робили все для того, щоб Україна все більше залежала від сировини


Кожен уряд любить говорити, що воно найпрофесійніше, антикризове, реформаторське. Нібито тільки воно розбирається в економіці, а міністри нові і чесні. Але жоден з минулих урядів не намагався зменшити залежність України від експорту сировини.


На графіці нижче простежується взаємозв'язок між падінням ВВП і цін на сировину. Це тому, що наша економіка орієнтована на експорт. Отже, ВВП сильно залежить від цін на зерно і метал на зовнішніх ринках.


Падіння цін на сировину і ВВП


мал. 13. Падіння цін на сировину і ВВП


Останнім часом ціни на сировину падають. І МВФ, і Світовий банк прогнозують, що найближчими роками ціни залишаться низькими.


Досвід інших країн показує, що у держав, подібних до України, є два варіанти: або міняти модель економіки і експортувати продукти глибокої переробки, або зіткнутися з постійною кризою і бідніти далі.


Виробництво, яке ще працює, - неефективне


Додана вартість по країнах


рис. 14. Додана вартість по країнах


ВВП ріс набагато повільніше, ніж у сусідів


Динаміка зростання ВВП


мал. 15. Динаміка зростання ВВП


У Україну мало інвестують...


Інвестиції в основні засоби


мал. 16. Інвестиції в основні засоби


...тому що інвестувати в нашу країну небезпечно


На заході звикли, що приватна власність недоторканна. Що інвестиції будуть під захистом. У Україні це не працює: компанію можуть відібрати під надуманим приводом у будь-який момент.


Ризик при інвестиціях в Україну


мал. 17. Ризик при інвестиціях в Україну


Та і організація, яка повинна була займатися залученням інвестицій в Україну, - Держінвестпроект - виявилася страшенно неефективною. Її колишнього керівника Владислава Каськива звинувачують у багатомільярдних розкраданнях, які він вчинив, очолюючи агентство. Серед проектів, які повинне було утілювати агентство, значилися швидкісне залізничне сполучення між Києвом і Борисполем, масштабний проект отримання "зеленої" енергії, створення освітньої мережі на базі 4g і інші. Усі бачать швидкісне повідомлення між Києвом і Борисполем?


Ставка за кредитами в Україні одна з найбільших серед країн колишнього СРСР


Відсоток, під який компанії і фізичні особи отримують позикові кошти, - потужний інструмент управління економікою. Кредит - це додатковий капітал, який можна вкласти в розвиток компанії. Також кредити стимулюють попит, тобто побічно збільшують кількість вироблюваних в країні товарів. Плюс кредити треба віддавати, що стимулює компанії ставати ефективніше, заробляти більше.


Доступність кредиту залежить від процентної ставки. Якщо порівняти процентну ставку в Україні і сусідніх країнах, здається, ніби Україна хоче, щоб якомога більше бізнесменів виїхало з країни і розвивало бізнес за кордоном. І щоб українці не брали кредити, не збільшуючи таким чином попит і не підштовхуючи зростання економіки.


Ставка за кредитами


мал. 18. Ставка за кредитами


Перший тест на профпридатність - уміння заробляти - жоден уряд не пройшов. А що з другим, умінням розпоряджатися тим, що є?


Економіка розвивається усупереч державній підтримці


Ті галузі економіки, які зараз розвинені в Україні, стали такими без державної допомоги: агробізнес, IT, виробництво медикаментів. Держава намагалася стимулювати розвиток важливих галузей, але виходило погано.


Величезні гроші виділялися на розвиток шахт, але ефекту це не дало.


Витрати на підтримку шахт в Україні


мал. 19. Витрати на підтримку шахт в Україні


Завод Audi в німецькому Инголштадте за 2015 рік зробив 566 тис. машин. У Братиславі, Словаччині, - майже 82 тис. В Україні за 2015 рік зроблено 5,5 тис. легкових авто. У усій країні в 100 разів менше, ніж на одному німецькому заводі! І це при тому, що в Україні діє акциз на імпорт би/у автомобілів. Теоретично його мета - підтримати наше автомобілебудування, а практично він ні до чого не призводить.


Тобто держава виділяє дотації, встановлює протекціоністські мита, але результату немає. Гроші на підтримку галузі виділені і витрачені, але даремно: або використані неефективно, або не за призначенням.


Державні компанії стали відмінним прикриттям для крадійства


У власності держави знаходиться 3800 компаній. Реально працюють з них тільки 1800, інші знаходяться на стадії ліквідації або існують тільки на папері. У 2012-2013 роках збитки 100 найбільших держкомпаній, найзначиміших для економіки, склали 28 млрд гривен. Тобто держава за свій рахунок добровільно містить величезну кількість компаній, які замість прибутку, в чому суть бізнесу, приносять збитки.


Для порівняння: в Норвегії всього 68 державних компаній, у Великобританії - 17.

Кількість держкомпаній в різних країнах світу


мал. 20. Кількість держкомпаній в різних країнах світу


Абсолютна більшість цих компаній потрібна для крадійства. Нещодавно Мининфраструктуры провело перевірку компаній, що підкорялися йому, а заступник міністра розповів про 15 схем, які використовують шахраї, щоб витягнути у тебе гроші з кишені. Ось деякі з них:


1. Продаж продукції або надання послуг із занижених цін.

2. Продаж через фірму-прокладення, яке купує продукцію у виробника, - держкомпанії, а потім продає в рази дорожче.

3. Перерахування передоплати за товари і послуги, яких потім не отримували.

4. Закупівлі за завищеними цінами.

5. Тендер з умовами, в яких може перемогти тільки конкретна компанія.

6. Фіктивне списання активу на металобрухт, хоча він ще придатний до роботи. Потім його використовує зацікавлена особа у своїх цілях.

Там ще багато-багато інших схем...


Словосполучення "українська наука" викликає сумний сміх. Як давно ти чув про українські наукові відкриття?


Йдеться не про прикольні винаходи стартаперов, а про відкриття когось з тисяч вчених, працюючих в системі Академії наук. Може, українські учені відкрили нові субатомні частки? Синтезували раніше невідомий хімічний елемент? Винайшли замінник людської шкіри? Ні. А повинні були б. Тому що щорічно держава виділяє величезні гроші на розвиток науки.


Якщо ти звик вважати, що депутати найбільше грошей виділяють на свій комфорт, то помиляєшся - на науку витрачають багато грошей


Депутати люблять українську науку. На графіці нижче - порівняння засобів, що виділяються на роботу ВРУ і провідних наукових організацій країни.


Добре видно, як Україна піклується про науку.


Фінансування науки в Україні


мал. 21. Фінансування науки в Україні


Джерело: Роман Чернига, доктор фізико-математичних наук, професор, для zn.ua.

Тільки результатів немає


Продуктивність учених зазвичай оцінюють по кількості їх наукових публікацій. Цікаво порівняти, як за минулі роки змінилася кількість публікацій в Україні і в Ірані, Польщі, Туреччині, Південній Кореї. Подивися на вибухове зростання результативності вчених цих країн і на застій серед українських.


Кількість наукових публікацій по країнах


мал. 22. Кількість наукових публікацій по країнах


Джерело: Роман Чернига, доктор фізико-математичних наук, професор, для zn.ua.

Учені будь-якого пристойного західного університету публікують більше наукових робіт, чим усі українські. У 2012 році співробітники University of Nottingham опублікували майже 4200 наукових робіт. Усі українські учені - лише дещо більше. У цьому університеті працює 9000 співробітників, тобто в 4,5 разу менше, ніж в НАНУ.


Величезні природні запаси країні ніби не потрібні. Доказ - газ


Україна займає третє місце в Європі по доведених запасах газу, але при цьому купувала газ у Росії за найвищою ціною.


Доведені запаси газу в Європі


мал. 23. Доведені запаси газу в Європі


Фактично потреба купувати так багато газу створена штучно багато років тому


І жоден уряд, жодне скликання Верховної Ради не намагалося виправити ситуацію. Складно повірити в те, що вони не знали про наші можливості. Швидше, не були в цьому зацікавлені: купувати газ по $450 - дорожче за усіх в Європі - невигідно для країни, але може бути вигідно для особистого достатку.


Динаміка споживання газу в Україні


мал. 24. Динаміка споживання газу в Україні


До таких роздумів підштовхує наступний графік.


Українські політики ефективні в крадійстві, а не в реформах


У боротьбі з корупцією немає ніяких успіхів: з 1998 року позиція України в рейтингу "Індекс сприйняття корупції" не змінилася.

А поліпшень немає тому, що в цьому немає реальної зацікавленості з боку влади і, головне, з боку суспільства. Усіх все влаштовує.


Рівень корупції в Україні


мал. 25. Рівень корупції в Україні


Невеликий прогрес в реформах, який був досягнутий до 2005 року, потім зійшов нанівець


Парадоксально, але до Ющенка українська економіка ставала вільніше, а після нього - навпаки. Мабуть, патріотизму і любові до старовинних українських горщиків недостатньо для того, щоб країна розвивалася. Як і форма коси не впливає на добробут населення.


Індекс економічної свободи


мал. 26. Індекс економічної свободи


Якби існував іспит на звання найбільшого боржника, усі керівники країни здали б його на відмінно


Щоб брати менше кредитів, досить лише управляти країною ефективніше. Наприклад, реально боротися з корупцією або створювати умови для того, щоб бізнес отримував більший доход і платив більше податків. Але який депутат або міністр боротиметься з корупцією, якщо вона вигідна йому особисто?


Зовнішній борг України


мал. 27. Зовнішній борг України


Як взагалі можна ефективно керувати країною, якщо уряд міняється раз на рік?


У таких умовах просто не можна складати довгострокові плани.


Прем'єр-міністри України


мал. 28. Прем'єр-міністри України


Якщо так триватиме далі, в Україні не залишиться жителів


Поки що найбільше жителів Латвії поїхало на ПМЖ в інші країни - майже чверть населення країни. Але Україна скоро може встановити новий антирекорд. І ніхто з політиків не надав детальний план, мета якого - повернути українців на батьківщину, щоб вони працювали тут і тут же платили податки, розвиваючи нашу країну, а не чужі. Це дало б більший економічний ефект, чим переклади з-за кордону.


Населення в Україні


мал. 29. Населення в Україні


Запам'ятай цих осіб.


Українські політики


мал. 30. Українські політики


У найближчому ефірі у Шустера і на наступних виборах вони знову спробують довести свою незамінність. Але це, як і завжди, буде брехня: нікому з них більше не можна довіряти управління країною.


Ще вони перекладатимуть відповідальність на інших. Але ти повинен чітко розуміти, хто і в чому насправді винен. Треба слухати і запам'ятовувати: політики уміють професійно обманювати; дивитися на результати голосування за кожен закон і перевіряти, чи співпадають слова і дії.


Запам'ятай тих, кому не можна довіряти. Результати їх діяльності ми показали на попередніх графіках. Ці люди продемонстрували повний непрофесіоналізм і наплювацьке відношення до своїх обов'язків. Якби вони працювали в приватній компанії, їх вже б давно і з ганьбою звільнили як мінімум. Ти адже не хочеш, щоб вони управляли країною ще 25 років?


ТЕГИ: ЕКОНОМІКА, БОРГИ, ГРАФІК, СИРОВИНА, ГРОШІ


Джерело: сайт businessviews.com.ua

З блогів
06-12-2017 23:17
Сергей Гайдай: Определяющий день для Украины
Политический технолог и предприниматель Сергей Гайдай в своём интервью каналу Ukrlife.TV прокомментировал события в Киеве 5 декабря 2017 года, назвав этот день определяющим для Украины ...
» детальніше
01-12-2017 23:27
Сергей Гайдай: Зачем Порошенко сконцентрировал власть?
Украинский политтехнолог и предприниматель Сергей Гайдай рассказал UKRLIFE.TV о том, зачем Президент Украины Петр Порошенко сосредоточил всю власть в стране в одних руках ...
» детальніше
26-09-2017 20:00
Боровий і Панфілов про ситуацію на Україні
Костянтин Боровий і Олег Панфілов про Саакашвілі, владу, інформаційний простір і суспільно політичну ситуацію на Україні ...
» детальніше
24-08-2017 08:00
Віктор Шишкін. Росія - незаконний член Організації Об’єднаних Націй
Чергова річниця відродження незалежності України і четвертий рік московсько-української війни ...
» детальніше
11-04-2017 14:55
Соскін: Народні депутати та "антикорупціонери" вимагають перетворити Україну на заповідник стукачів 
Низка народних депутатів України та громадських активістів підписали антикорупційну декларацію з п'ятнадцятьма вимогами до влади ...
» детальніше
10-04-2017 16:31
Олег Соскін: Порошенка повинна замінити така людина як Віктор Шишкін
Замість Порошенка президентом України повинен стати Віктор Шишкін, як Воіслав Коштуниця в Югославії змінив Мілошевича ...
» детальніше
05-04-2017 20:02
Соскін: Путін готовий повернути в Лугандонію Азарова або Януковича
У рамках зустрічей – «Діалоги без краваток» відбудбулась розмова з лідером Української Національної Консервативної партії, керівником проекту «Мій вибір НАТО», професором Олегом Соскіним ...
» детальніше
24-03-2017 19:01
Евген Бистріцький:ІСПИТ НА ДЕМОКРАТІЮ ДЛЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ТА ПРЕЗИДЕНТА
Це пост не про маленьку жіночку-безстрашного Гавроша нашої революції. Не про неї, яка плигає через паркан законотворчості у Раді так само беззастережно, як сміливо вона плигала через огорожі Межігір'я ...
» детальніше
21-03-2017 22:01
Сергей Гайдай: С кем воюет наш гарант и его люди?
Жизнь нашего президента и его команды - это постоянно обостряющяяся борьба ...
» детальніше
16-03-2017 23:05
Олег Соскін : Напруга зростає - Порошенко чинить опір
Профессор Национальной Академии Управления Олег Соскин в своём интервью каналу UKRLIFE.TV рассказал о проблемах в Верховной Раде Украины, прокомментировал ситуацию вокруг блокады Донбасса ...
» детальніше
11-03-2017 00:29
Юрій Макаров. Шевченко без башти
Домодерні стереотипи в сприйнятті національного героя і символу гальмують українців ...
» детальніше
02-03-2017 00:45
ВОЛОДИМИР ЛАНОВИЙ. ДОЧЕКАЛИСЯ : УКРАЇНСЬКИЙ УРЯД НА СЛУЖБІ У ТЕРОРИСТІВ
Кабмін прийняв постанову, яка узаконює фінансово-матеріальне забезпечення бандформувань на окупованому Донбасі. Всі поставки з України, які вимагали відновити російські окупанти та місцеві терористи для продовження функціонування квазіреспублік та ведення війни проти нас, за рішенням Кабміну ніби-то будуть відбуватися ...
» детальніше
01-03-2017 22:17
Михайло Саакашвілі : З 1 березня знову виросли тарифи на електроенергію
З 1 березня знову виросли тарифи на електроенергію, вже в п'ятий раз за останні два роки. Згідно з новими тарифами, середній місячний платіж за електроенергію складе майже 300 грн ...
» детальніше
28-02-2017 23:05
Лев Підлісецький: Блокада вивела на поверхню одну з найбільших афер в сучасній енергетиці
Працює/непрацює, заробили/зекономили, блокувати/не блокувати, бути чи не бути. Питання, які останніми днями штормлять мозок чи не кожного українця. Давайте спробуємо розібратись у цих питаннях ...
» детальніше
25-02-2017 10:00
Евгений Шевченко: "... Гулять так гулять, пані Тетяно - жгітє ісчо! ..."
Знаєте, іноді дивує.....хоча ні - ідіотизм деяких народних депутатів та їх помічників нажаль вже навіть не дивує. Сьогодні кілька слів про пані Тетяну Чорновол з "Народного фронту" та її вірного друга Андрія Дзиндзю ...
» детальніше
24-02-2017 22:54
Елена Трибушная: Ждун. Всеукраинский ждун. Вот так это называется.
Знаете, в чем главная причина того, что мы как страна все время скатываемся в задницу? В том, что большинству людей лень разбираться в происходящем вокруг и копаться в сортах говна. В стране, не в фейсбуке. Хотя и тут...
» детальніше
24-02-2017 21:16
Проповідь Дмитра Корчинського 24.02.2017
Про те, що мають робити націоналісти ...
» детальніше
14-02-2017 23:47
Віктор Шишкин: Виключення кримінальної відповідальності осіб за перешкоджання пересування вантажів до окупованих рериторій України
EM>Віктор Шишкін: "... Шановні Друзі, виконав завдання небайдужих ..."
» детальніше
09-02-2017 22:48
ІГОР ЯКОВЕНКО : "ЧЕ ГЕВАРИ" РОСІЙСЬКОГО СВІТУ
Чергова "раптова" смерть чергового ватажка терористів "ЛДНР" розділила російські ЗМІ на дві нерівні частини ...
» детальніше
31-01-2017 23:45
Олег Соскин: Победа Трампа стала шоком для двадцатки семей глобалистов, которые контролировали США
Победа Трампа на выборах президента США стала шоком для мировых финансовых и политических элит, для геополитических элит, которые контролируют ментально-информационное поле. Для них Трамп просто неприемлем ...
» детальніше
30-01-2017 20:19
Сергій Лещенко: Медіа-холдинг для Банкової. План захоплення каналу 112
Бажання Петра Порошенко продовжити своє перебування на посаді вступило в заключну стадію – формування сприятливих умов для переобрання на другий термін ...
» детальніше
27-01-2017 23:45
Виктор Небоженко: КРЕМЛЬ ОЗАДАЧЕН.
Неожиданно для себя, путинская Россия оказалась между двух огней. Впереди замелькали маленькие украинские ракеты. Сзади появились большие китайские ракеты. Казалось бы, и то и другое мелочь ...
» детальніше
27-01-2017 22:01
ІГОР ЯКОВЕНКО: ЦИНІЗМ VS ЛИЦЕМІРСТВО, А СВЯТЕННИЦТВО ПОТИРАЄ РУКИ
За новими трендами у світовій політиці стоїть глобальне зіткнення різних етичних систем. Йде світова війна етик ...
» детальніше
27-01-2017 21:00
ИГОРЬ ЯКОВЕНКО: ТОЛСТОЙ СОЖАЛЕЕТ О ВИНЕ ЖУРНАЛИСТОВ
В России большая радость. Между нацистом Петром Толстым, который по совместительству служит вице-спикером России и Александром Бородой, который служит президентом Федерации еврейских общин России, 26.01. 2017 случилось рукопожатие ...
» детальніше
21-12-2016 20:11
Анатолій Гриценко : Ми торкнемося дна, могутньо від нього відштовхнемося і підемо вгору
Незважаючи на непросту ситуацію в країні, колишній міністр оборони України і екс-народний депутат Анатолій Гриценко відмічає, що Україна переживала і складніші моменти ...
» детальніше
16-12-2016 23:22
Інтерв'ю Остапа Дроздова
15 грудня у Золочів завітав відомий журналіст Остап Дроздов в рамках презентації книжки роман-вибух «№1» ...
» детальніше
15-12-2016 17:20
Узурпація під виглядом децентралізації
Через появу нових витрат місцева влада змушена буде закрити дірки шляхом спустошення бюджетів розвитку ...
» детальніше
11-11-2016 00:20
Геннадій Балашов : АМЕРИКАНЦІ ЗАХОТІЛИ ЗМІН
У громадян США більше надій на мільярдера Трампа, який усе життя будував свою бізнес-імперію, чим на політика з багатим досвідом Клінтон ...
» детальніше
04-11-2016 23:38
Балашов: ЧЕСТЬ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЯ
Дорогие сограждане! Мы можем и должны научиться бороться за свои права! Государство ведёт незаконную деятельность, уничтожая и отнимая чужую собственность. Власть вытирает ноги о самый продуктивный класс населения — предпринимателей ...
» детальніше
03-11-2016 21:11
Балашов: Страсть к воле формировалась здесь веками, а власть не устраивает нас хронически.
Интересно, что каждый раз по самому названию Майдана понятно, чего ожидать в итоге. Оранжевая революция — "оранжевые" пришли к власти, украинцы разошлись по домам гордиться собой и слушать, как стабильна гривна и что "эти руки ничего не крали" ...
» детальніше
01-11-2016 12:30
Анатолій Амелін: Економічні підсумки України: як і чому ми втратили 25 років
Кілька разів в тиждень наші політики виступають на ТБ, перекладаючи твоє невдоволення на попередню владу, хоча вони і є попередня влада ...
» детальніше
29-10-2016 03:12
ИГОРЬ ЯКОВЕКО: КАК ЖИТЬ В ОКУПАЦИИ
Россия – оккупированная страна. Для того, чтобы это понять, надо взять в руки Конституцию РФ и сверить с реальностью каждую из 9 глав, а лучше каждую из 137 статей ...
» детальніше
25-10-2016 23:00
ГЕННАДІЙ БАЛАШОВ : КЛИЧКО ВТРАЧАЄ НА БАНДІ БЕЛОЦЕРКОВЦА
Київ - складне місто. Важкий на підйом, але нестримний у гніві. Його дух відчуває кожного, хто приїжджає сюди. Тисячолітня історія, багатий культурний бэкграунд, політичне життя, все сконцентровано тут. З Києвом жарти погані ...
» детальніше
24-10-2016 18:19
Геннадій Балашов анонсував проведення З'їзду підприємців Києва 29 жовтня 2016 року
З'їзд підприємців Києва, вул. Хрещатик 7/11 з 13.00. Усі підприємці Києва зберуться у суботу 29 жовтня на З'їзд із метою організувати штаб національного опору ...
» детальніше
24-10-2016 05:28
Тимофей Иванов об "интервью" Балашова Скрыпину и Ко
Выводы от передачи: 1) Когда обсуждают идею, то надо придерживаться рамок обсуждения идеи. Скакание от идеи до текущей ситуации в Украине не принесло ничего хорошего в разговор. Сорвали разговор, и у всех "стали нервы". От того что кто-то не видит как реализовать идею, это не означает что идея плохая ...
» детальніше
21-10-2016 23:45
Ігор Яковенко : ПОСИДЕНЬКИ НА КРОВІ
За даними ООН російська інтервенція в Україні забрала життя 10 тисяч чоловік. На мій погляд, це істотна преамбула до коментаря про саміт "нормандської четвірки" у Берліні, який почався 19.10.16, а закінчився вже в ніч на 20.10.16 ...
» детальніше
21-10-2016 14:00
Геннадій Балашов : ПІДПРИЄМЦЯМ ДОВЕДЕТЬСЯ СПАЛИТИ УСІ ЕВАКУАТОРИ
Рано чи пізно це доведеться зробити. Коли влада залишається глухою до народу, суспільство радикализируется. Вже два роки в Києві твориться #беззаконня ...
» детальніше
11-10-2016 23:00
Олексій Арестович: щодо стану справ у Державі у цілому.
Дуже показова ситуація щодо стану справ у державі у цілому. Державний апарат, якій хоче бути усюди і управляти усім, не може врегулювати просте (хотя й комплексне питання) вірної інформаційної політики на різних функціональних рівнях ...
» детальніше
25-08-2016 12:00
Тарас Березовець: 25 років України з "дивним російським братом"
Відносини Києва і Москви ніколи не стануть нормальними ...
» детальніше
24-08-2016 19:30
Яковенко Ігор: КОМУ ПУТІН ДОРУЧИВ ПІДІРВАТИ УКРАЇНУ
Записи телефонних переговорів радника президента РФ Глазьєва, члена Громадської палати РФ Затуліна і їх співрозмовників в Україні з приводу організації в цій країні озброєного заколоту ...
» детальніше
22-08-2016 23:50
Яковенко Ігор: "МЕДИАФРЕНИЯ - 168. АРМАГЕДДОН ПО-РОСІЙСЬКИ: ВЕСЕЛО І ФАЛЬШИВО"
Старенький жарт про песиміста, що твердить, що гірше бути не може і оптиміста, що радісно йому  заперечує: "може! може!", у історії сучасної Росії постійно наповнюється все новим змістом ...
» детальніше
22-08-2016 01:00
Яковенко Ігор: "Навіщо ж ви так з нами, Михайло Борисович?"
Перехід з категорії "привабливість, яка дурна"! у категорію "жах, яка дурна"! досить часто відбувається не з часом, і жодним чином не пов'язаний з гендерною приналежністю ...
» детальніше
19-08-2016 23:50
Яковенко Ігор: "НЕ-ВОЛЯ плюс НЕ-ДОВІРА"
Ідея, що якщо 40 років тягати народ по пустелі, то до землі обітованої увійдуть вільні люди, у випадку з Росією явно не спрацювала ...
» детальніше
24-06-2016 23:06
Буковский: Едва избавившись от ярма СССР, Украина тут же начала проситься в Евросоюз. Это дико и глупо!
Евросоюз – огромная и безумно дорогая бюрократическая структура, напоминающая Советский Союз. Великобритания наконец это поняла и проголосовала за выход из ЕС, который обречен на развал, убежден писатель и публицист Владимир Буковский ...
» детальніше
 
Copyright © 2013, Запоріжжя
Останнє оновлення сайту: 12-03-2018 00:45