На головну сторінку сайту Спільна Справа ТБ      
СПІЛЬНА
Сайт Спільна Справа ТБ в Запоріжжі
СПРАВА

Ukr

 

Кошик покупця

 

Кабінет покупця

  ГОЛОВНА  
|  ДОВІДКА  
|  КОРИСНІ СТАТТІ  
|  КОНТАКТИ  
|  КНИЖКОВА КРАМНИЦЯ  
 

Лібертаріанство і принцип ненападу

24-10-2016 20:56 "Лібертаріанство і принцип ненападу"

Либертарианство и принцип ненападенияОстаннім часом в Лібертаріанській Партії велися численні спори з приводу того, що таке бути лібертаріанцем. Головний предмет дискусії - чи є принцип ненападу головним принципом лібертаріанства.


Є безліч різних визначень поняття "Принцип ненападу" або "принцип заборони застосування агресивного насильства", проте зрештою все зводиться до наступного:


"Усі люди мають рівні права на життя, свободу і прагнення на щастя, якщо вони не завдають шкоди іншим людям або законній власності інших людей".


Серед прибічників принципу ненападу існують розбіжності з приводу того, що слід вважати актом агресії або несправедливим спричиненням збитку, проте ще більше розбіжностей виникає з приводу того, чи слід либертарианцем дотримуватися самого цього принципу. Іншими словами: чи Є принцип ненападу основою лібертаріанства? І чи може людина, цей принцип, що заперечує, взагалі вважати себе либертарианцем?


У своїй книзі Механіка свободи (The Machinery of Freedom), Дэвид Фридман написав: "Головна ідея лібертаріанства полягає в тому, що люди мають бути вільні жити так, як вони побажають". Дэвид Боуз (David Boaz) в книзі Лібертаріанство : Основи писав: З точки зору лібертаріанства, усі стосунки між людьми мають бути добровільними; єдині дії, які мають бути заборонені законом, - це дії, що припускають застосування сили проти тих, хто сам не застосовував силу [чи недобросовісні дії]". Обидва ці визначення лібертаріанства грунтовані на принципі заборони агресивного насильства, це включає і нанесенні несправедливого збитку власності.

Таким чином, очевидно, що принцип ненападу є фундаментальним принципом ідеології лібертаріанства. А оскільки лібертаріанці дотримуються цієї ідеології, повинно бути очевидно, що вони також повинні підтримувати цей принцип.


Заперечення агресії вірне не лише для прибічників лібертаріанства в широкому сенсі, але і для найбільш активної їх частини - членів Лібертаріанскої Партії. Досить звернутися до Декларації про принципи Лібертаріанської партії. У першому положенні цього документу говориться наступне:


"Лібертаріанці прагнуть до того, щоб усі люди у світі могли управляти своїм власним життям, і ні кого не змушували б жертвувати своїми цінностями для блага інших людей".


Наступна пропозиція:


"Ми віримо в те, що повага прав особи є головною передумовою створення вільного і процвітаючого світу, а застосування сили і недобросовісні дії повинні зникнути із стосунків між людьми".


Ці два твердження далі повторюються:


"Ми визнаємо, що кожна людина має право особисто управляти своїм власним життям, може сам вибирати спосіб життя, якщо тільки він не порушує насильницьким чином права інших людей жити так, як вони вважають потрібним".


Ясно, що принцип ненападу (незастосування агресії) є основним принципом лібертаріанства в цілому і Лібертаріанської партії зокрема; будь-хто, хто з цим не згоден, просто неправильно розуміє лібертаріанство.


 

Дубльований ролик опублікований: 28 сент. 2015 р.

 

Без держави, хто ж будуватиме дороги? Піклуватися про ваше здоров'я? Карати злочинців? Автор книги Machinery of Freedom, Дэвид Фридман розповідає про те, яким може бути суспільство без держав. Як приватні фірми можуть узяти на себе усі функції держави, аж до законодавства.


Джерело: сайт bitnovosti


Третя хвиля, інформаційне суспільство, лібертаріанство
16-12-2017 23:55
Лановий: "... олігархи страшно ненавидять малий і середній бізнес ..."
Володимир Лановий : "... олігархи страшно ненавидять малий і середній бізнес - це їх могильники ..."
» детальніше
04-04-2017 21:30
Сергій Гайдай : Формування політичних партій майбутнього
Виступ политтехногола Сергія Гайдая на Лібертаріанському Форумі в Сумах ...
» детальніше
04-04-2017 21:02
Геннадій Балашов : про політику, економіку і бізнес в Україні на Лібертаріанському Форумі в Сумах
Виступ Балашова про політику, економіку і бізнес в Україні на Лібертаріанському Форумі в Сумах ...
» детальніше
24-10-2016 23:53
Природа держави, і чому либертарии його ненавидять
Антиетатизм - невід'ємна частина лібертаріанства : анархісти протистоять державі в цілому, "від коренів до листя", тоді як минархисты протистоять майже усій сучасній державі, за винятком маленького ядра його ключових функцій.
» детальніше
24-10-2016 20:56
Лібертаріанство і принцип ненападу
Останнім часом в Лібертаріанскій Партії велися численні спори з приводу того, що таке бути либертарианцем. Головний предмет дискусії - чи є принцип ненападу головним принципом лібертаріанства ...
» детальніше
20-10-2016 05:57
МИЛТОН ФРИДМАН - які реформи потрібні країні для процвітання?
Відповідь у знаменитому циклі телефільмів МІлтона ФрІдмана , Нобелівського лауреата по економіці. У своїх телефільмах МІлтон ФрІдман відстоює принципи вільного ринку і мінімального державного втручання в економіку ...
» детальніше
20-12-2014 22:20
Реформа здравоохранения в Грузии
Грузинская модель: здравоохранение на рыночной основе как способ изменить ситуацию в развивающихся экономиках ...
» детальніше
18-12-2014 23:14
Каха Бендукидзе: Украина должна победить в двух войнах
В конце июля 2014 года я была в Киеве и написала Кахе Бендукидзе с просьбой дать мне комментарий по ситуации с реформами на Украине и преследованием реформаторов в Грузии ...
» детальніше
03-11-2014 23:39
Последний шанс Украины
Сейчас, когда избирательные баталии на Украине завершились, а конфликт в восточных областях заморожен, в стране возможен один из трех сценариев ...
» детальніше
 
Copyright © 2013, Запоріжжя
Останнє оновлення сайту: 14-02-2018 09:00