На головну сторінку сайту Спільна Справа ТБ      
СПІЛЬНА
Сайт Спільна Справа ТБ в Запоріжжі
СПРАВА

Ukr

 

Кошик покупця

 

Кабінет покупця

  ГОЛОВНА  
|  ДОВІДКА  
|  КОРИСНІ СТАТТІ  
|  КОНТАКТИ  
|  КНИЖКОВА КРАМНИЦЯ  
 

Яковенко Ігор: "НЕ-ВОЛЯ плюс НЕ-ДОВІРА"

19-08-2016 23:50 "Яковенко Ігор: "НЕ-ВОЛЯ плюс НЕ-ДОВІРА""

 

Ідея, що якщо 40 років тягати народ по пустелі, то до землі обітованої увійдуть вільні люди, у випадку з Росією явно не спрацювала. Приблизно 40 років тому в СРСР було скасовано державне рабовласництво відносно 36 % населения. До цього жителі сільської місцевості не мали паспортів, а колгоспники, що складали більшість сільського населення, не мали взагалі ніяких прав. Постанова Ради Міністрів СРСР від 28.08.1974 "Про затвердження положення про паспортну систему" відносно селян стала діяти лише із 1976 року і радянські раби 40 років тому почали отримувати паспорти. Втім, до свободи це мало ще дуже віддалене відношення. Так що, коли Захід 1.08.1975 підписав з Брежнєвим завершальний Акт угод Хельсінкі, то Брежнєв його просто надув, заявивши про дотримання прав і свобод людини в рабовласницькій імперії.


Тому, коли 25 років тому зник Радянський Союз, і разом з ним зникла радянська форма рабства, на волі виявилися люди, серед яких приблизно третина тільки півтора десятиліття на той час мала паспорти, а значна більшість в принципі не розуміла, що з цією свободою робити.

В результаті, потинявшись декілька років на волі, росіяни цілком добровільно вибрали нову форму несвободи.


Сьогоднішня Росія міцно стоїть на єдиному фундаменті, утвореному в результаті злиття двох анти-цінностей : НЕ-волі і НЕ-довіри. Ці анти-цінності пронизують увесь російський громадський організм від верху до низу, включаючи владну вертикаль, економіку і повсякденне життя громадян.


Найвищої своєї концентрації неволя і недовіра досягають в Кремлі. Путінський жах перед власним оточенням вийшов на рівень нічних кошмарів Сталіна. Останні кадрові "перетрушування" дуже нагадують сталінську параною. З усіх значимих постів в державі усуваються усі, що мають політичну вагу хоч на міліграм більше нуля.


Призначення на ключову посаду голови адміністрації діловода Антона Вайо, який до того ж має схильність публічно нести маячну заумь, це свідоцтво явного бажання Путіна зачистити увесь простір навколо себе до дзеркального блиску.


На це ж націлені і усі ці охоронці в кріслах губернаторів. У парламенті - тільки клоуни, в уряді - тільки маріонетки, на місцях - особисті бодигарди. Цей політичний ландшафт - є втілення тієї концентрації неволі і недовіри, яка згустилася в голові Володимира Путіна до 17-го року його володарювання.


Диктатор - сама скована людина у своїй диктатурі, що живе в атмосфері тотальної недовіри. Диктатор довіряє тільки тому, хто не може зрадити фізично, в силу якоїсь анатомічної властивості. Наприклад, свій гарем султан може довірити тільки євнухові.


У Путіна є свій політичний євнух, що має унікальну для людини, що давно обертається у вищих ешелонах влади, політичну імпотенцію. Це - Дмитро Медведєв. Його політична імпотенція може розглядатися як еталон і зберігатися в Палаті мір і вагів. Людина за майже два десятиліття перебування на вершинах влади не створила свою команду, примудрилася не нагуляти політичну вагу і ні на що взагалі толком не вплинути. Таких людей в Росії, і її околицях більше немає. Він - унікум.


Медведєв не може забрати владу, оскільки йому - нічим. Саме тому Путін і тримається за Медведєва і постарається здати його тільки в крайньому випадку, які б дурниці той не говорив.


Від Кремля хвилі несволі і недовіри розходяться по всій країні, проникаючи в усі пори суспільства, зачіпаючи усі стосунки, від економічних до культурних. Головний провідник неволі і недовіри - путінські засоби масової інформації.


Вивалюючи на голови росіян мегатонни брехні кожну секунду, російські ЗМІ, і передусім телебачення, породжують в цих головах жахливі картини дійсності, в яких весь світ стоїть виключно на насильстві, в нім немає місця моралі і праву, а та брехня, яку глядач спостерігає на екрані свого телевізора, і яку він, звичайно, розпізнає як брехню, вона - брехня наша, правильна, спрямована проти ворожей брехні.


У міру наближення 25-річного ювілею серпневого путчу 1991 року, який поховав Радянський Союз і дав народам, що населяли його, шанс на свободу, з'являється все більше публікацій, автори яких намагаються осмислити минулий період і відповісти на питання, чому більшість з цих народів шанс на свободу не використали.


Володимир Гельман в статті "Втеча від волі", опублікованої в "Відомостях", перераховує кроки, що відводять від вролі, які кожного з "критичних моментів" пострадянської політичної історії робила Росія: відмова від політичних реформ відразу після пригнічення путчу в 1991 р., розпуск З'їзду народних депутатів в 1993-му, президентські вибори в 1996 р., планомірне обмеження політичної конкуренціі в 2000 рр. і репресивна "політика жаху" після 2012 року.


І далі професор Гельман висловлює надію, що "рано чи пізно зміна режиму може (хоча і не обов'язково повинна) відкрити нові шанси для демократизації Росії". Проти такого роду гіпотез заперечувати абсолютно неможливо. Режим і дійсно, або зміниться, або ні. А в результаті такої зміни демократизація або настане, або знову пролетимо.


Мої міркування носять куди менш грунтовний характер, ніж у професора Гельмана. Вони грунтовані на спостереженні за тим процесом, який йшов в країні в першу половину 90-х, коли і були, на мій погляд, закладені основи подальшого відкату. У той час можна було організовувати імпічмент президента, ініціювати будь-які закони.

Влада не відчувала небезпеки, поки не чіпали її фундамент. Яким і тоді і зараз було телебачення. За чверть століття після розпаду СРСР в Росії так і не з'явився закон про телебачення. Усі спроби його прийняти присікалися на далеких підступах.


Останкинская вежа - це і є та сама голка, в якій знаходиться Кощеева смерть російського авторитаризму. Переродження єльцинського режиму завершилося з моменту, коли Березовський поставив під контроль Останкіно і фактично закрив шлях для створення громадського телебачення в Росії. Старт переродженню авторитарного єльцинського режиму в тоталітарний путінський дало вбивство НТВ.


Соціокультурний фундамент сучасної Росії складають ось ці дві анти-цінності: неволя і недовіра. Їх постійне відтворення забезпечується тоталітарною конструкцією телебачення. І ніяка зміна лідерів нічого не змінить.


Надії, що путінський режим помре разом з нинішнім хазяїном Кремля - утопічні. З цього телевізора вийде новий диктатор. Як Єльцин другого пришестя вийшов вже не-демократом з телевізора 1996 року, а Путін - з телевізора 2000 року. Це абсолютно телевізійні продукти.


У тих, хто намагається осмислити провал демократії в Росії уявлення про роль ЗМІ у дусі тези Хрущова про "журналістів як підручних партії".


Нинішній телевізор і інформаційні війська в цілому давно вже не підручні. Цей хвіст давно вже виляє собакою. А точніше, він вже і є сам собака. Путін знаходиться усередині того інформаційного кокона, який витканий зусиллями медійних структур, їм же створених. Він знаходиться усередині тієї шкаралупи неволі і недовіри, яку ці структури постійно відтворюють.


Тому першим і головним кроком на шляху виходу із тоталітарного мороку має бути повна ліквідація путінської медійної системи і створення нормальних, передусім громадських засобів масової інформації.

 

Джерело: блог Ігоря Яковенко


З блогів
06-12-2017 23:17
Сергей Гайдай: Определяющий день для Украины
Политический технолог и предприниматель Сергей Гайдай в своём интервью каналу Ukrlife.TV прокомментировал события в Киеве 5 декабря 2017 года, назвав этот день определяющим для Украины ...
» детальніше
01-12-2017 23:27
Сергей Гайдай: Зачем Порошенко сконцентрировал власть?
Украинский политтехнолог и предприниматель Сергей Гайдай рассказал UKRLIFE.TV о том, зачем Президент Украины Петр Порошенко сосредоточил всю власть в стране в одних руках ...
» детальніше
26-09-2017 20:00
Боровий і Панфілов про ситуацію на Україні
Костянтин Боровий і Олег Панфілов про Саакашвілі, владу, інформаційний простір і суспільно політичну ситуацію на Україні ...
» детальніше
24-08-2017 08:00
Віктор Шишкін. Росія - незаконний член Організації Об’єднаних Націй
Чергова річниця відродження незалежності України і четвертий рік московсько-української війни ...
» детальніше
11-04-2017 14:55
Соскін: Народні депутати та "антикорупціонери" вимагають перетворити Україну на заповідник стукачів 
Низка народних депутатів України та громадських активістів підписали антикорупційну декларацію з п'ятнадцятьма вимогами до влади ...
» детальніше
10-04-2017 16:31
Олег Соскін: Порошенка повинна замінити така людина як Віктор Шишкін
Замість Порошенка президентом України повинен стати Віктор Шишкін, як Воіслав Коштуниця в Югославії змінив Мілошевича ...
» детальніше
05-04-2017 20:02
Соскін: Путін готовий повернути в Лугандонію Азарова або Януковича
У рамках зустрічей – «Діалоги без краваток» відбудбулась розмова з лідером Української Національної Консервативної партії, керівником проекту «Мій вибір НАТО», професором Олегом Соскіним ...
» детальніше
24-03-2017 19:01
Евген Бистріцький:ІСПИТ НА ДЕМОКРАТІЮ ДЛЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ТА ПРЕЗИДЕНТА
Це пост не про маленьку жіночку-безстрашного Гавроша нашої революції. Не про неї, яка плигає через паркан законотворчості у Раді так само беззастережно, як сміливо вона плигала через огорожі Межігір'я ...
» детальніше
21-03-2017 22:01
Сергей Гайдай: С кем воюет наш гарант и его люди?
Жизнь нашего президента и его команды - это постоянно обостряющяяся борьба ...
» детальніше
16-03-2017 23:05
Олег Соскін : Напруга зростає - Порошенко чинить опір
Профессор Национальной Академии Управления Олег Соскин в своём интервью каналу UKRLIFE.TV рассказал о проблемах в Верховной Раде Украины, прокомментировал ситуацию вокруг блокады Донбасса ...
» детальніше
11-03-2017 00:29
Юрій Макаров. Шевченко без башти
Домодерні стереотипи в сприйнятті національного героя і символу гальмують українців ...
» детальніше
02-03-2017 00:45
ВОЛОДИМИР ЛАНОВИЙ. ДОЧЕКАЛИСЯ : УКРАЇНСЬКИЙ УРЯД НА СЛУЖБІ У ТЕРОРИСТІВ
Кабмін прийняв постанову, яка узаконює фінансово-матеріальне забезпечення бандформувань на окупованому Донбасі. Всі поставки з України, які вимагали відновити російські окупанти та місцеві терористи для продовження функціонування квазіреспублік та ведення війни проти нас, за рішенням Кабміну ніби-то будуть відбуватися ...
» детальніше
01-03-2017 22:17
Михайло Саакашвілі : З 1 березня знову виросли тарифи на електроенергію
З 1 березня знову виросли тарифи на електроенергію, вже в п'ятий раз за останні два роки. Згідно з новими тарифами, середній місячний платіж за електроенергію складе майже 300 грн ...
» детальніше
28-02-2017 23:05
Лев Підлісецький: Блокада вивела на поверхню одну з найбільших афер в сучасній енергетиці
Працює/непрацює, заробили/зекономили, блокувати/не блокувати, бути чи не бути. Питання, які останніми днями штормлять мозок чи не кожного українця. Давайте спробуємо розібратись у цих питаннях ...
» детальніше
25-02-2017 10:00
Евгений Шевченко: "... Гулять так гулять, пані Тетяно - жгітє ісчо! ..."
Знаєте, іноді дивує.....хоча ні - ідіотизм деяких народних депутатів та їх помічників нажаль вже навіть не дивує. Сьогодні кілька слів про пані Тетяну Чорновол з "Народного фронту" та її вірного друга Андрія Дзиндзю ...
» детальніше
24-02-2017 22:54
Елена Трибушная: Ждун. Всеукраинский ждун. Вот так это называется.
Знаете, в чем главная причина того, что мы как страна все время скатываемся в задницу? В том, что большинству людей лень разбираться в происходящем вокруг и копаться в сортах говна. В стране, не в фейсбуке. Хотя и тут...
» детальніше
24-02-2017 21:16
Проповідь Дмитра Корчинського 24.02.2017
Про те, що мають робити націоналісти ...
» детальніше
14-02-2017 23:47
Віктор Шишкин: Виключення кримінальної відповідальності осіб за перешкоджання пересування вантажів до окупованих рериторій України
EM>Віктор Шишкін: "... Шановні Друзі, виконав завдання небайдужих ..."
» детальніше
09-02-2017 22:48
ІГОР ЯКОВЕНКО : "ЧЕ ГЕВАРИ" РОСІЙСЬКОГО СВІТУ
Чергова "раптова" смерть чергового ватажка терористів "ЛДНР" розділила російські ЗМІ на дві нерівні частини ...
» детальніше
31-01-2017 23:45
Олег Соскин: Победа Трампа стала шоком для двадцатки семей глобалистов, которые контролировали США
Победа Трампа на выборах президента США стала шоком для мировых финансовых и политических элит, для геополитических элит, которые контролируют ментально-информационное поле. Для них Трамп просто неприемлем ...
» детальніше
30-01-2017 20:19
Сергій Лещенко: Медіа-холдинг для Банкової. План захоплення каналу 112
Бажання Петра Порошенко продовжити своє перебування на посаді вступило в заключну стадію – формування сприятливих умов для переобрання на другий термін ...
» детальніше
27-01-2017 23:45
Виктор Небоженко: КРЕМЛЬ ОЗАДАЧЕН.
Неожиданно для себя, путинская Россия оказалась между двух огней. Впереди замелькали маленькие украинские ракеты. Сзади появились большие китайские ракеты. Казалось бы, и то и другое мелочь ...
» детальніше
27-01-2017 22:01
ІГОР ЯКОВЕНКО: ЦИНІЗМ VS ЛИЦЕМІРСТВО, А СВЯТЕННИЦТВО ПОТИРАЄ РУКИ
За новими трендами у світовій політиці стоїть глобальне зіткнення різних етичних систем. Йде світова війна етик ...
» детальніше
27-01-2017 21:00
ИГОРЬ ЯКОВЕНКО: ТОЛСТОЙ СОЖАЛЕЕТ О ВИНЕ ЖУРНАЛИСТОВ
В России большая радость. Между нацистом Петром Толстым, который по совместительству служит вице-спикером России и Александром Бородой, который служит президентом Федерации еврейских общин России, 26.01. 2017 случилось рукопожатие ...
» детальніше
21-12-2016 20:11
Анатолій Гриценко : Ми торкнемося дна, могутньо від нього відштовхнемося і підемо вгору
Незважаючи на непросту ситуацію в країні, колишній міністр оборони України і екс-народний депутат Анатолій Гриценко відмічає, що Україна переживала і складніші моменти ...
» детальніше
16-12-2016 23:22
Інтерв'ю Остапа Дроздова
15 грудня у Золочів завітав відомий журналіст Остап Дроздов в рамках презентації книжки роман-вибух «№1» ...
» детальніше
15-12-2016 17:20
Узурпація під виглядом децентралізації
Через появу нових витрат місцева влада змушена буде закрити дірки шляхом спустошення бюджетів розвитку ...
» детальніше
11-11-2016 00:20
Геннадій Балашов : АМЕРИКАНЦІ ЗАХОТІЛИ ЗМІН
У громадян США більше надій на мільярдера Трампа, який усе життя будував свою бізнес-імперію, чим на політика з багатим досвідом Клінтон ...
» детальніше
04-11-2016 23:38
Балашов: ЧЕСТЬ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЯ
Дорогие сограждане! Мы можем и должны научиться бороться за свои права! Государство ведёт незаконную деятельность, уничтожая и отнимая чужую собственность. Власть вытирает ноги о самый продуктивный класс населения — предпринимателей ...
» детальніше
03-11-2016 21:11
Балашов: Страсть к воле формировалась здесь веками, а власть не устраивает нас хронически.
Интересно, что каждый раз по самому названию Майдана понятно, чего ожидать в итоге. Оранжевая революция — "оранжевые" пришли к власти, украинцы разошлись по домам гордиться собой и слушать, как стабильна гривна и что "эти руки ничего не крали" ...
» детальніше
01-11-2016 12:30
Анатолій Амелін: Економічні підсумки України: як і чому ми втратили 25 років
Кілька разів в тиждень наші політики виступають на ТБ, перекладаючи твоє невдоволення на попередню владу, хоча вони і є попередня влада ...
» детальніше
29-10-2016 03:12
ИГОРЬ ЯКОВЕКО: КАК ЖИТЬ В ОКУПАЦИИ
Россия – оккупированная страна. Для того, чтобы это понять, надо взять в руки Конституцию РФ и сверить с реальностью каждую из 9 глав, а лучше каждую из 137 статей ...
» детальніше
25-10-2016 23:00
ГЕННАДІЙ БАЛАШОВ : КЛИЧКО ВТРАЧАЄ НА БАНДІ БЕЛОЦЕРКОВЦА
Київ - складне місто. Важкий на підйом, але нестримний у гніві. Його дух відчуває кожного, хто приїжджає сюди. Тисячолітня історія, багатий культурний бэкграунд, політичне життя, все сконцентровано тут. З Києвом жарти погані ...
» детальніше
24-10-2016 18:19
Геннадій Балашов анонсував проведення З'їзду підприємців Києва 29 жовтня 2016 року
З'їзд підприємців Києва, вул. Хрещатик 7/11 з 13.00. Усі підприємці Києва зберуться у суботу 29 жовтня на З'їзд із метою організувати штаб національного опору ...
» детальніше
24-10-2016 05:28
Тимофей Иванов об "интервью" Балашова Скрыпину и Ко
Выводы от передачи: 1) Когда обсуждают идею, то надо придерживаться рамок обсуждения идеи. Скакание от идеи до текущей ситуации в Украине не принесло ничего хорошего в разговор. Сорвали разговор, и у всех "стали нервы". От того что кто-то не видит как реализовать идею, это не означает что идея плохая ...
» детальніше
21-10-2016 23:45
Ігор Яковенко : ПОСИДЕНЬКИ НА КРОВІ
За даними ООН російська інтервенція в Україні забрала життя 10 тисяч чоловік. На мій погляд, це істотна преамбула до коментаря про саміт "нормандської четвірки" у Берліні, який почався 19.10.16, а закінчився вже в ніч на 20.10.16 ...
» детальніше
21-10-2016 14:00
Геннадій Балашов : ПІДПРИЄМЦЯМ ДОВЕДЕТЬСЯ СПАЛИТИ УСІ ЕВАКУАТОРИ
Рано чи пізно це доведеться зробити. Коли влада залишається глухою до народу, суспільство радикализируется. Вже два роки в Києві твориться #беззаконня ...
» детальніше
11-10-2016 23:00
Олексій Арестович: щодо стану справ у Державі у цілому.
Дуже показова ситуація щодо стану справ у державі у цілому. Державний апарат, якій хоче бути усюди і управляти усім, не може врегулювати просте (хотя й комплексне питання) вірної інформаційної політики на різних функціональних рівнях ...
» детальніше
25-08-2016 12:00
Тарас Березовець: 25 років України з "дивним російським братом"
Відносини Києва і Москви ніколи не стануть нормальними ...
» детальніше
24-08-2016 19:30
Яковенко Ігор: КОМУ ПУТІН ДОРУЧИВ ПІДІРВАТИ УКРАЇНУ
Записи телефонних переговорів радника президента РФ Глазьєва, члена Громадської палати РФ Затуліна і їх співрозмовників в Україні з приводу організації в цій країні озброєного заколоту ...
» детальніше
22-08-2016 23:50
Яковенко Ігор: "МЕДИАФРЕНИЯ - 168. АРМАГЕДДОН ПО-РОСІЙСЬКИ: ВЕСЕЛО І ФАЛЬШИВО"
Старенький жарт про песиміста, що твердить, що гірше бути не може і оптиміста, що радісно йому  заперечує: "може! може!", у історії сучасної Росії постійно наповнюється все новим змістом ...
» детальніше
22-08-2016 01:00
Яковенко Ігор: "Навіщо ж ви так з нами, Михайло Борисович?"
Перехід з категорії "привабливість, яка дурна"! у категорію "жах, яка дурна"! досить часто відбувається не з часом, і жодним чином не пов'язаний з гендерною приналежністю ...
» детальніше
19-08-2016 23:50
Яковенко Ігор: "НЕ-ВОЛЯ плюс НЕ-ДОВІРА"
Ідея, що якщо 40 років тягати народ по пустелі, то до землі обітованої увійдуть вільні люди, у випадку з Росією явно не спрацювала ...
» детальніше
24-06-2016 23:06
Буковский: Едва избавившись от ярма СССР, Украина тут же начала проситься в Евросоюз. Это дико и глупо!
Евросоюз – огромная и безумно дорогая бюрократическая структура, напоминающая Советский Союз. Великобритания наконец это поняла и проголосовала за выход из ЕС, который обречен на развал, убежден писатель и публицист Владимир Буковский ...
» детальніше
 
Copyright © 2013, Запоріжжя
Останнє оновлення сайту: 14-02-2018 09:00