На головну сторінку сайту Спільна Справа ТБ      
СПІЛЬНА
Сайт Спільна Справа ТБ в Запоріжжі
СПРАВА

Ukr

 

Кошик покупця

 

Кабінет покупця

  ГОЛОВНА  
|  ДОВІДКА  
|  КОРИСНІ СТАТТІ  
|  КОНТАКТИ  
|  КНИЖКОВА КРАМНИЦЯ  
 

"Нас поглинає кредитне болото. Ситуація катастрофічна" - інтерв'ю з Лановим, Соскіним і Новаком

10-04-2017 22:40 ""Нас поглинає кредитне болото. Ситуація катастрофічна" - інтерв'ю з Лановим, Соскіним і Новаком"

Адріана Гринишин


Кристин Лагард -директор розпорядник МВФ





 

 

На сьогодні державний борг України становить близько 72 млрд доларів США. Це борги внутрішні й зовнішні, борги перед МВФ, ЄБРР, ЄІБ. Ми боргуємо ЄС, США, Японії і ще Бог знати кому. Мало це чи багато? Здатна Україна безболісно платити за своїми зобов’язаннями чи ні? І чи не загрожує нам дефолт?


Про це та інше «Вголос» запитав у екс-міністра економіки України, голови спостережної ради Української державної інноваційної компанії Володимира Ланового, голови Комітету економістів України Андрія Новака та українського економіста,  директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна.


 

 

 





 

 

Отож, Україна боргує 72 млрд доларів США. Кому і за що ми винні?

Володимир Лановий - Нас поглинає кредитне болото. Ситуація катастрофічна

 

Володимир Лановий:

Трохи більше половини від загальної суми боргу, а це приблизно 38 млрд дол, – це зовнішній борг України. У свою чергу, він складається з трьох частин: 20 млрд – борг перед приватними інвесторами та кредиторами. Ці борги назбиралися за часів Януковича. Щорічно уряд Януковича-Азарова випускав єврооблігацій на 3- 4 млрд доларів під 7 - 14%. Тож за неповних чотири роки ця влада збільшила борг на 16 мільярдів. Це приватний борг перед приватними покупцями на міжнародних ринках. Таку ж суму ми заборгували перед міжнародними фінансовими організаціями: Світовим банком, МВФ, ЄБРР та ЄІБ. Тут проценти нижчі, але й строки короткі. Третя частина – кредити інших, у тому числі й російського уряду.


Є ще внутрішній гривневий борг, який виник у результаті запозичень уряду у внутрішніх власників грошей для фінансування дефіциту бюджету. Він приблизно, якщо рахувати у валюті, становить 34 млрд дол. Щорічно, до слова, дефіцит у нас зростає. Зокрема, цього року дефіцит бюджету становить 70 мільярдів гривень. От уряду треба 70 млрд. Відповідно всі - люди, банки, підприємства, мають купити облігації уряду. Тобто приблизно на 3 млрд доларів зростає внутрішній борг. І це тільки урядовий борг. Крім того, ще у нас є борг щодо Приватбанку – уряд випустить облігацій приблизно на 120 млрд гривень. Тобто загалом майже на 200 млрд грн зросте внутрішній борг, а це 8 млрд дол. Темпи росту боргу просто скажені.



 

 

Як Україні вдається нести такий тягар? І як це все віддавати?

Олег Соскін - Нас поглинає кредитне болото. Ситуація катастрофічна




Олег Соскін:

Та зовсім скоро ми відчуємо, що таке по-справжньому важкі часи. Нам доведеться віддати не тільки відсотки: оскільки борги уряду України недовготривалі, то зовсім скоро потрібно буде ще й повернути мільярд доларів кредиту МВФ. Це величезні гроші для нашого бюджету.


Наступного року нам потрібно буде починати повертати кошти приватним інвесторам, які ще запозичила екс-міністр Наталія Яресько. А це десь 15 млрд дол. Також не вирішеною є проблема з 3 млрд дол російських євробондів, який взяв уряд Януковича.


Словом, ми маємо борг, який фактично неможливо повернути. Але найгірше те, що ні в уряді, ані в Нацбанку немає фахівців, які б уміли керувати цим боргом. Так що загальна картина, на жаль, дуже сумна.


Володимир Лановий:

Ми у дуже складній ситуації – економіка не покращується, інвестицій не надходить, експорт трохи зростає, але імпорт наздоганяє, відповідно, валюти ми майже не заробляємо. Борги не зменшуються – лише зростають.


За результатами 2017 року борг України буде точно не меншим за 80 млрд дол. Потрібно платити високі відсотки: наступного року нам буде потрібно повернути 7 млрд дол. лише відсотків. І усе це оплачується з державного бюджету.


Урядовці вважають себе героями, коли позичають гроші, але такими вони не є точно. Найгірше, що усе це торкнеться кожного українця.




 

 

 

Як саме?


Володимир Лановий:

Почнемо з того, що більшу частину бюджету використовуватимуть на обслуговування боргів, тобто на виплату відсотків. Чим більше ми виплачуватимемо коштів, тим менше залишатиметься грошей на усе інше: від війни до допомоги інвалідам, дітям, медицині, дитячим закладам, природі і так далі.


Лише через те, що хтось запозичує величезні суми й не займається оптимізацією боргу, ми ставатимемо менш заможними, а соціальні умови усе погіршуватимуться. Цей уряд ні про що не думає: він захотів й на рівному місці пообіцяв 120 мільярдів гривень Приватбанку. Урядовці навіть не розібрались у тому, хто винен, чому, за що, де активи, де майнові застави, скільки вони коштують… Просто увесь борг повісили на Україну, як завжди це роблять олігархи. Ну як так можна?


Зауважу, що кредитні відсотки урядовці виплачуватимуть будь-якою ціною, адже якщо цього не робитимуть, то буде оголошено дефолт.


Олег Соскін: 

Та ці борги уже торкаються кожного. МВФ написав понад 20 пунктів у новому Меморандумі. Йдеться про наші податки, які збільшуватимуться, автоматично знищуючи малий бізнес. Йдеться про збільшений пенсійний вік, про введення абонплати на газ, про відновлення азартних ігор, про розширення прав НАБУ: створення антикорупційних судів, які арештовуватимуть наче «сталінські трійки». НАБУ узагалі може сформувати свою агентурну мережу. А ще йдеться про створення єдиного реєстру субсидій, що означає обмеження значної кількості цих нарахувань.


А ще нас чекає ліквідація соціальних програм, зменшення видатків на вчителів, на охорону здоров’я, скорочення лікарень, усіх бюджетників – вчителів, лікарів та працівників культури. Усе це стане наслідком цього боргу. І у такий от спосіб нас це торкнеться.


Борги США та Японії в рази більші: у цьому явищі там нічого страшного не вбачають.  Чому інші країни не бояться жити у борг, а нас, в контексті боргів, постійно лякають можливістю дефолту?


Володимир Лановий: 

Так, Японія, Англія, США мають великі зовнішні міжнародні борги. Але, водночас, заможні країни накопичують резерви. В Японії дуже великі внутрішні резерви: мільярди доларів в золоті. В США, наприклад, вклади населення в банках більші, ніж ВВП країни.


Відповідно, ці країни є надійними партнерами. Кредитори із задоволенням їм дають гроші. Ще один нюанс: що потужніша країна, то нижчі відсоткові ставки. Скажімо, за міжнародними облігаціями США – це 3-4%, для нас, нагадаю – це до 14%. Друге: гроші їм надходять, але вони не витрачають свої ресурси на повернення старих кредитів, бо вони реструктуризують свої борги на більш довгі терміни. Зараз у світі «ходять» навіть 30-річні облігації, які розміщують такі надійні країни, як США, Англія, Швеція. Та навіть Чехія уже перейшла на 15-20-річні облігації.


От якби Україна могла отримати на суму 70 млрд доларів 30-річних кредитів, то тоді б ми нічого не витрачали, бюджет би використовувався на потреби, економіка не втрачала б грошей. Але довіряють тим країнам, які роблять реформи і динамічно розвиваються. 


До слова, що роблять країни-позичальники з цими запозиченнями? Ці ресурси їм необхідні для різних потреб. Наприклад, у США пенсіонери отримують 600-700 доларів на місяць на рахунки  мобільних телефонів для безкоштовного користування. Вони підвищують соціальні стандарти, можливості, пенсії. Країни соціально розвиваються.


Олег Соскін: 

Ну так, борги економічно потужних країн значно більші, ніж у нас. Але ж яке у них ВВП! Зокрема, у США ВВП 16 трильйонів дол. Усі їхні позики взяті під 1-3%. У них величезний приватний бізнес. Вони можуть обслуговувати борги.


Ми – країна боржник. У нас бюджет дефіцитний. Та у нас борг, як ВВП. Ми беремо позику мінімум під 7-8 % і до 12% дотягуємо. Тому для нас – це катастрофа.


Андрій Новак - Нас поглинає кредитне болото. Ситуація катастрофічна


Андрій Новак: 

Для економіки Японії, як і США, борги не є проблемою. Це крупні економіки, вони стабільно розвиваються, графіки погашення боргів розтягнуті у часі, борги є довготерміновими, тому потужні держави можуть собі дозволити боргувати.


Для економіки України наш, наче й невеликий борг, є важким. Поясню чому: наша економіка сама по собі невелика та ще й не розвивається. У нас є невеликі  періоди росту ВВП на невеликі відсотки, а потім це змінюється динамічним спадом ВВП на великі проценти. Ось у нас з середини 2012 року чотири роки поспіль спостерігався динамічний спад ВВП. В середині 2016-го року падіння закінчилось. Проте, падіння було на 8-10% щороку. А в 16-му ми хоч і вийшли на ріст, але він становить лише 2%.   


Щодо дефолту: десятки країн у той чи інший час через це пройшли і ніякої катастрофи не відбулося. Аргентину, Мексику, Іспанію, та навіть Грецію можна назвати як приклад. Може й нам за їх прикладом «обнулити» борги і почати усе з початку?


Володимир Лановий: 

Дефолт – це повернення назад: це 1991-1992 роки. Коли у нас не було валюти, ми нічого не могли взяти ні у кредити, ні імпорту не мали достатнього. Мало хто хоче мати справу з таким партнером. Дефолт – це на декілька років замороження усього: надходжень, імпорту техніки сучасної.  Це – повернення на периферію процесу.


Аргентина, так, вона могла існувати у стані дефолту, адже це аграрна країна. Люди з голоду не вмирали, попри те, що девальвація грошей була страшною й банки падали. У нас і так банки штучно влада розганяє, бо розчищає поле для олігархів. А під час дефолту банки почнуть повністю «сипатись» і узагалі почнеться фінансова анархія. Люди не зможуть купувати, будувати квартири, бізнес зупиниться, люди знову масово почнуть виїздити за кордон.


Тому дефолт – це не вихід. Краще йти іншим шляхом: максимально обмежити запозичення.


Олег Соскін: 

Ну так – вони вижили. Але й у тюрмах виживають, у  концтаборах виживають, і навіть в газових камерах іноді теж виживають. Вижити можна, але за дефолту жити стає неможливо.


Дефолт – це невиплата пенсій, заробітної плати бюджетникам, скорочення усіх соціальних видатків. Діти не народяться, або їм не буде вистачати якісної їжі і вони повиростають дегенератами та недорозвинутими. А якщо бракуватиме населення, то тотально заселять нашу територію чорношкірі, мусульмани, араби та азіати.


Вони залюбки переїдуть на 25% світового чорнозему. Подобається перспектива?


А от якщо взагалі обмежити запозичення… Могли б ми без них обійтися?


Володимир Лановий: 

Кредити потрібні тоді, коли трапляється якийсь розрив у валюті: наприклад, Янукович забрав усю валюту з України. Що тоді робити? Терміново звертаємось до МВФ: мовляв,  допоможіть, нам потрібно заплатити по рахунках, дайте нам 1-2 мільярди дол. Більше не треба. Тобто, кредити потрібні у кризові періоди. Але ж не так – з року у рік чекати, коли нам дадуть, бо без них ми нічого не можемо, бо буде дефолт. Це позиція персонажів, які нічого не збираються робити, лише отримати гроші.


Тому кредити – це зовсім не вихід. Це соломинка, за яку ми хапаємось і думаємо, що вона нас врятує. Нічого подібного: навпаки, Україна усе більше занурюється у багнюку, нас поглинає це болото. Наша влада думає: ну і нехай, ми ще трошки проіснуємо. Та нам реформи робити потрібно, а не жебракувати! Своїми силами потрібно піднімати виробництво, реструктуризувати економіку, розвивати нові галузі, випускати новітню продукцію, виходити на світові ринки, заробляти валюту. Все це включить нашу потугу: у нас 40 млн людей  і ми своїми силами можемо вирішити проблеми. Оце є виходом з ситуації і отриманням високої динаміки на багато років. А усі ці кредити – тільки занурення у глибини кризи.


Нам за приклад можна взяти Польщу, яка зразу почала спиратися на малий і середній бізнес, а не на великі підприємства. Деякі з них закривалися. Прибалтика узагалі позакривала усі великі радянські підприємства. Відмовились навіть від електростанції. Тільки малий і середній бізнес! Окрім того, малий і середній бізнес – основа розквіту Німеччини після Другої світової війни


У Польщі, Угорщині, Чехії зробили усе можливе, щоб не створювати олігархічних кланів, холдингів. У цих державах в одні руки не продавали більше 30-40% акцій великих підприємств. Угорщина продали Фольксвагену 40% акцій Ікарусу – підприємства з випуску автобусів. Польща досягла того, що біржа у Варшаві працює не гірше як у Лондоні.


І ми все це могли мати в 90-х роках. А ми свій шанс втратили й нічого з того не зробили. Натомість створили інше суспільство, іншу економіку, де панують хабарники в урядах і олігархи, які їм підсовують гроші за надані особливі послуги чи преференції. Це не економіка, а система – я тобі, ти мені. Без будь-яких просувань вперед, інновацій, технологічних проривів, зі старим обладнанням… Конкурентоспроможність упала до нуля, продати за кордон нічого не можемо. Лише зерно залишилось і кредитні зобов’язання – це шлях у безодню. Тому треба йти іншою дорогою.


Олег Соскін: 

Та чому обмежити? Краще не брати їх узагалі! Дали б розвинутися національній буржуазії, місцевим громадам, дрібному і середньому бізнесу. А для цього потрібно змінити податкову систему. Дати людям можливість самим себе рятувати і створювати робочі місця. Ось це головне.


Ще одне: потрібно знищити кланово-олігархічні групи, які крадуть так, що аж гай шумить. І віддати владу на місця – ліквідувати обладміністрації та рай адміністрації - так як в інших країнах давно зробили.


Андрій Новак: 

А на мою думку,  для нас критично важливою є співпраця з МВФ, яка дозволяє перекредитовуватись. Виплачувати відсотки на сьогоднішній день з держбюджету та ще й в умовах, коли подорожчала валюта утричі, нереально. Нам би довелося просто оголосити дефолт.


А так у нас є продовження співпраці з МВФ, Світовим банком, є гарантії до мільярда доларів від США. Тому, порівняно, наш борг є не настільки критичним.


А ті суми, що позичаємо, принаймні, ефективно використовують?


Володимир Лановий: 

Куди пішли усі запозичені гроші - перевірити не можна. Частину грошей безумовно крадуть, можливо, навіть діляться з кредиторами. Це, до слова, відома практика: і не тільки в Україні, але й у інших країнах Африки і Латинської Америки. Кілька років тому американське ФБР перевіряло МВФ з точки зору правомірності надання певних кредитів.


Проте, деякі кредити мають адресність, тому є корисними для суспільства чи для громад. Це дуже розповсюджене явище - допомагати громадам і містам і не передавати уряду гроші. Є ще один напрямок – пряме фінансування певних проектів. Тому не усі кредити погані й безпідставні.


Андрій Новак: 

Весь світ живе на позиках, і державний, і корпоративний. Справа не у тому, чи ти узяв у борг, чи не взяв. Набагато важливіше, як використовувати цей борговий ресурс. Якщо він запускається в реальні сектори економіки, тоді частину від заробленого постійно погашаєш за графіком кредиту. Якщо ти взяв кредитний ресурс і проїв, або розікрав на державному рівні, то цей борг стає обтяжливим і повертати його усе одно треба. Тут йдеться не про факт отримання чи неотримання, а ефективність використання боргового ресурсу.


У нас економіка не розвивається, реальні прибутки громадян зменшуються, безробіття росте, масова міграція з України, а не в Україну. Об’єми виробництва, крім аграрного сектору, ніде не ростуть. То хіба це ефективно?


Олег Соскін: 

Та цих кредитних коштів ми з вами не бачимо. Усі запозичення дерибанить правлячий клан Порошенка, частково Гройсмана, Яценюка і Турчинова. Вони захопили усі ці гроші. Вони ними розпоряджаються, контролюють і вибірково використовують для власного збагачення.


Нам би контролювати ці процеси. І зробити це можна було б – було б бажання. Просто усе треба було робити прозоро: мав би функціонувати відкритий сайт, на якому чітко розписано, як використали гроші. І щоб кожна людина змогла туди зайти. Ми повинні про це знати. Ну нам же їх насправді повертати через податки.


Так що тільки прозорість і відкритість… Тоді зникає бажання вкрасти гроші. Неможливо вкрасти, коли усе відкрито. Покаранням ми нічого не доб’ємося. Не пересадимо ми усіх. Вони уже накрали сотні мільйонів, мільярдів. Цього на хабарі цілком достатньо. Немає у нас непідкупних. Просто є сума, за яку суддя, прокурор чи детектив НАБУ продається і готовий ризикнути, незважаючи на будь-яке покарання. Все залежить від суми.


Вони ж усі бандити. Вони що, самі себе будуть карати? Як бандит буде карати іншого бандита, якщо вони усі в долі? Тюремні терміни нічого не дадуть. Тільки розправляться з неугодними і простими людьми, які їм заважають.


Джерело: Вголос

Новини
13-12-2017 23:57
Саакашвілі: моя мета - прибрати з України сарану, яка її з'їдає
Саакашвілі розповів про свою програму наведення порядку в Україні ...
» детальніше
23-10-2017 23:09
Віктор Шишкін: заяви про федералізацію України є шкідливим
Суддя Конституційного Суду України у відставці Віктор Шишкін назвав заяву першого президента України Леоніда Кравчука про можливу федералізацію нашої держави шкідливою. Про це він повідомив у коментарі i.ua.tv ...
» детальніше
20-10-2017 23:52
Віктор Шишкін. Звернення до суспільства
На передодні запланованого мітингу який відбувся 17 жовтня 2017 року, фахівцями Національної Асамблеї України був розроблений проект закону “Про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи заарештування народних депутатів України”. Цей законопроект дозволяє народним обранцям виконати свою передвиборчу обіцянку ...
» детальніше
13-10-2017 16:20
Віктор Шишкін: для Європи своя сорочка ближча до тіла
На думку судді Конституційного Суду України у відставці Віктора Шишкіна, у Парламентській асамблеї Ради Європи антиукраїнський фактор став домінуючим ...
» детальніше
07-10-2017 23:29
Віктор Шишкін: Верховна Рада так і не визнала Росію агресором
У проекті закону про реінтеграцію Донбасу забули про Крим, а Росію за фактом не визнали агресором. Весь документ спрямований на включення в українське законодавство мінських угод ...
» детальніше
30-09-2017 12:55
Олександра Дрік: Антикорупційний майдан. Через шахрайство влади Україна може залишитись без грошей і з корупцією
Президент та Уряд звітують до ЄС про запуск НАЗК і е-декларування як свій успіх і досягнення, а тим часом в Україні роблять все для того, щоби ні те, ні інше ніколи по-справжньому не запрацювало ...
» детальніше
16-06-2017 13:29
Політика. 21 століття. Що нас чекає
950 мільйонів африканців і арабів поховають Європу до середини століття! - німецький професор. Так стверджує германський професор Гуннар Хайнзон ...
» детальніше
11-04-2017 20:00
Заява фракції «Самопоміч»: ПРИПИНИТИ ТЕРОР ПРОТИ СВОЇХ ЛЮДЕЙ
Останніми тижнями спостерігається тенденція до непропорційного застосування сили органами правопорядку,  використання для операцій людей без розпізнавальних знаків та втручання поліцейських в роботу законодавчого органу влади ...
» детальніше
10-04-2017 22:40
"Нас поглинає кредитне болото. Ситуація катастрофічна" - інтерв'ю з Лановим, Соскіним і Новаком
На сьогодні державний борг України становить близько 72 млрд доларів США. Це борги внутрішні й зовнішні, борги перед МВФ, ЄБРР, ЄІБ. Ми боргуємо ЄС, США, Японії і ще Бог знати кому. Мало це чи багато? Здатна Україна безболісно платити за своїми зобов’язаннями чи ні? І чи не загрожує нам дефолт? ...
» детальніше
03-04-2017 01:00
Ситник: Збитки від зловживання НБУ коштами на рефінансування - мільярди
НАБУ перевіряє законність витрачання коштів на рефінансування  та причетність до цього процесу керівництва Нацбанку України, збитки державі становлять мільярди гривень ...
» детальніше
21-03-2017 20:01
ВЛАДИМИР ГРИЦАЙ: Хто наповнює кишені бандитів з "ЛНР"?
... "Взаємовигідна співпраця" з ОРДЛО триває. Електроенергія туди як поставлялася, так і поставляється, вода теж ...
» детальніше
16-03-2017 23:52
Націоналісти підписали та представили Національний маніфест
16 березня 2017 року в Київському міському будинку вчителя відбулося представлення Національного маніфесту ...
» детальніше
15-03-2017 12:01
Константин Иванченко: Порошенко обойдется Украине дороже, чем Янукович
Что показала блокада ОРДЛО. Власть Украины прорвала блокаду «торговли на крови» с ОРДЛО. Эшелоны с грузами для убийц украинцев могут и дальше пересекать линию фронта ...
» детальніше
09-03-2017 21:00
Директор Інституту судових експертиз Рувін спробував відкликати ключову експертизу у справі Насірова – «Схеми»
Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександр Рувін 15 грудня 2016 року надіслав листа до Національного антикорупційного бюро України з проханням вважати недійсним ключовий документ у справі Романа Насірова – висновок судово-економічної експертизи, що своїми діями він завдав держбюджету збитків у сумі понад 2 мільярди гривень ...
» детальніше
28-02-2017 18:00
"ЛНР" і комунізм: чому за електрику для сепаратистів платять українці
Після того як незаконні збройні формування нас пограбували, ми повинні безкоштовно постачати їм електрику за рішенням нашого уряду. Це парадокс ...
» детальніше
24-02-2017 14:26
Майже "розвели як кошенят", або як провалилась спроба приборкати НАБУ
"Розвели як кошенят" – так сказали б за часів Чечетова і Януковича про те, що відбулося вдень 23 лютого в залі Ради. Тепер це називають "боротьбою з корупцією" ...
» детальніше
23-02-2017 23:01
Володимир Парасюк про ідеологію протесту, схеми Ахметова та революцію до кінця
Торгівельна блокада Донбасу перетворилась з тимчасової акції у справжнє ідеологічне протистояння, відлуння якого чути вже і в столиці ...
» детальніше
23-02-2017 16:00
Как российская мафия грабит украинцев через тарифы облэнерго
В последние несколько месяцев только ленивый не вменял местным властям повышение тарифов на все коммунальные услуги, не задумываясь, что любая такая услуга наполовину, а в некоторых отраслях и более, состоит из затрат на электроэнергию ...
» детальніше
22-02-2017 16:00
"Свобода", ПС и "Национальный корпус" выдвинули ультиматум власти
"У нас хватит смелости, сил и решимости самораспустить эту Верховную Раду" ...
» детальніше
18-02-2017 06:00
Оксана Сироїд: СКАЛЬПЕЛЬ
Те, що з державним організмом коїться щось недобре, люди відчувають, і вже досить тривалий час ...
» детальніше
17-02-2017 22:44
Від цього плавиться мозок та закипа Лють. Або що таке алігархопаханат?
Від цього плавиться мозок та закипає… Перш ніж читати – сядьте та візьміть валідол. Або автомат! Та перестаньте взагалі платити мафії податки та комуналку! Бо вони не платять нічого! Що таке алігархопаханат ? ...
» детальніше
16-02-2017 23:26
Андрій Ильенко : Наша армія на російську агресію відповіла, а український політикум - ні
Чи потрібна економічна блокада тимчасово окупованих територій, чому треба запроваджувати воєнний стан, що може бути альтернативою Мінським угодам ...
» детальніше
16-02-2017 15:53
Віктор Шишкін. Лекция на тему: «Конституційне право». Частина 2.
У рамках співпраці Товариства «Знання» України та громадської організації «Українська Республіканська Платформа» 8 лютого 2017 року в конференц-залі товариства відбулася публічна лекція першого Генерального прокурора України ...
» детальніше
11-02-2017 22:00
Степан Хмара: Доповнення до моєї статті - "ДЛЯ ТИХ, ХТО Є ЖЕРТВАМИ БРЕХЛИВИХ МАНІПУЛЯЦІЙ"
Хочеться щоб українці більше думали. То був би найкращий імунітет від маніпулювання ними ...
» детальніше
10-02-2017 23:30
Степан Хмара: ДЛЯ ТИХ, ХТО Є ЖЕРТВАМИ БРЕХЛИВИХ МАНІПУЛЯЦІЙ
Активне обговорення попередньої статті "Пора отямитися" показало, що поряд більшості людей, які підтримують позицію автора, є чимало таких, хто спантеличений брехливою пропагандою і поведінкою неукраїнської влади в Україні, яка задіяла для цього табуни платних гнид ...
» детальніше
10-02-2017 15:47
Віктор Шишкін. Лекция на тему: «Конституційне право». Частина 1.
У рамках співпраці Товариства «Знання» України та громадської організації «Українська Республіканська Платформа» 8 лютого 2017 року в конференц-залі товариства відбулася публічна лекція першого Генерального прокурора України ...
» детальніше
04-02-2017 23:41
Пионтковский: Теперь по-тихому замочить Лукашенко в сортире уже не получится
Президент Беларуси Александр Лукашенко заявил перед всем миром, что суверенитету страны угрожает путинская Россия, и что он будет этот суверенитет отстаивать, считает российский политолог и публицист Андрей Пионтковский ...
» детальніше
04-02-2017 21:11
Россия: «Смерть» как товар на экспорт
Ирану достаточно было испытать баллистическую ракету для того, чтобы Трамп ввел санкции, приправив их гневным комментарием о том, что "Иран играет с огнем". Вопрос: сколько России надо убить украинцев под замерзающей Авдеевкой, чтобы "лучший президент, которого бог когда-либо посылал Америке" нашел в себе силы хотя бы публично возмутиться тому, что с 29 января дня не проходит без гибели украинских военных и мирных жителей в районе эскалации? ...
» детальніше
03-02-2017 23:30
Российский активист сражен загадочной болезнью, и США не должны молчать
"Через день после того, как президент Трамп и Владимир Путин провели первую телефонную беседу, поддерживаемые Россией силы начали самое массированное наступление в Восточной Украине за последние месяцы, - говорится в редакционной статье The Washington Post ...
» детальніше
03-02-2017 20:20
Майкл Вейсс: Путин отравил еще одного противника?
"Владимир Кара-Мурза почувствовал недомогание в поезде, когда возвращался из Твери, где только что показал фильм в память об убитом российском диссиденте, бывшем вице-премьере Борисе Немцове", - пишет журналист The Daily Beast Майкл Вейсс ...
» детальніше
02-02-2017 23:00
Степан Хмара: ПОРА ОТЯМИТИСЯ !!!
На Донбасі - АТО (антитерористична операція!), яку ніхто не проводить... СБУ, яка мала б здійснювати антитерористичні заходи, нічого не робить. Натомість на Донбасі є лінія фронту, яку називають "лінія розмежування". На "лінії розмежування" стоять війська ЗСУ, але не СБУ ...
» детальніше
02-02-2017 18:46
МИХЕИЛ СААКАШВИЛИ: "ПОРОШЕНКО УПРАВЛЯЕТ ПОТОКАМИ, НО ОН НЕ УПРАВЛЯЕТ СТРАНОЙ. УКРАИНОЙ УПРАВЛЯЕТ КРИЗИС"
Экс-президент Грузии Михеил Саакашвили стал оппозиционным политиком в Украине. После отставки он покинул власть, и делает свой политический проект, крайне редко попадая в поле зрения украинских СМИ ...
» детальніше
01-02-2017 12:23
США обвинили Россию в агрессии под Авдеевкой и назвали «оправданным» продвижение украинских сил
США обвинили Россию в агрессии под Авдеевкой и назвали «оправданным» продвижение Миссия Соединенных Штатов Америки при Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе выпустила специальное заявление в связи с агрессией РФ в Авдеевке, в котором она призвала Москву и подконтрольные ей оккупационные силы прекратить попытки захватить новые территории, отвести силы от линии соприкосновения и обеспечить проведения ремонта городской инфраструктуры, критически важной для выживания тысяч горожан, которые остаются без света и тепла в сильный мороз ...
» детальніше
30-01-2017 23:01
Олег Соскін: Виконання мінських угод означає ліквідацію України
Під час свого засідання Парламентська Асамблея Ради Європи розглянула та прийняла низку резолюцій, що стосувались України ...
» детальніше
26-01-2017 22:09
Новоженець: Патріоти - не терористи !
26.01.17. - "Історичні паралелі" з Ростиславом Новоженцем, заступником голови Української Республіканської партії ...
» детальніше
24-01-2017 22:40
Левко Лук’яненко: «Ми не сироти у Бога!»
Український націоналіст, дисидент часів СРСР, котрий відбув за ґратами 25 років, співзасновник Української Гельсінської групи, політичний і громадський діяч незалежної України, колишній народний депутат І, ІІ, ІV і V скликань, Герой України, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка, автор «Акта про Незалежність України», а також книжок «Нюрнберг-2», «Маршал Жуков і українці у Другій світовій війні», «Шлях до відродження». Левко Григорович Лук’яненко — знакова постать у новітній історії самостійної держави Україна ...
» детальніше
21-01-2017 23:38
Олег Романчук. Україна кишить колаборантами
Вони ще небезпечніші за корупціонерів. Колаборанти – це своєрідні «зелені чоловічки». Тільки без уніформи. Поки що ...
» детальніше
19-01-2017 23:57
Новоженець : Христос хрещався ! - В ріці Дніпрі !
19.01.17. - "Історичні паралелі" з Ростиславом Новоженцем, заступником голови Української Республіканської партії ...
» детальніше
12-01-2017 23:21
Новоженець : Обрізання - нам чуже !
12.01.17. - "Історичні паралелі" з Ростиславом Новоженцем, заступником голови Української Республіканської партії ...
» детальніше
05-01-2017 22:37
Новоженець : Дідух, коляда - щасливого Різдва !
05.01.17. - "Історичні паралелі" з Ростиславом Новоженцем, заступником голови Української Республіканської партії ...
» детальніше
30-12-2016 21:18
Ростислав Новоженець: Вітання з Новим 7525 роком!
Обурююсь, коли мене вітають з «наступаючим». Це не тільки калька з російської. Адже, коли хтось «наступає» – слід захищатись. А це вже не привітання, а виклик. Вживаймо питоме українське – «прийдешній» ...
» детальніше
26-12-2016 20:00
Дипломатичний скандал з Ізраїлем: чому Київ не міг проголосувати інакше
Минулі вихідні пройшли під знаком загострення відносин між Ізраїлем та Україною
» детальніше
24-10-2016 05:57
Українців зобов’яжуть заплатити за аудит квартир і платити пеню
В Україні вже в наступному році має запрацювати Фонд енергоефективності, інвесторами якого фактично стануть самі українці ...
» детальніше
21-10-2016 22:38
Партія 5.10 анонсувала З'їзд підприємців Києва 29 жовтня 2016 року
Вже два роки в Києві твориться беззаконня. Зносяться десятки тисяч квадратних метрів дозволених ще учора торгових площ. Рушаться прибудови. Розбиваються фасади ...
» детальніше
21-10-2016 07:00
Заява Партії 5.10: Затримання Геннадія Балашова на Банковій
Сьогодні на вулиці Банкової прямо під адміністрацією президента, сталося те, що можна вважати апогеєм розквіту поліцейської держави - напад на Політичну Партію 5.10 і арешт лідера Партії Геннадія Балашова ...
» детальніше
14-10-2016 22:47
Білецький та «азовці» створили партію «Національний корпус»
Цивільний корпус «Азов» створив політичну партію «Національний корпус» ...
» детальніше
06-10-2016 23:00
Прямим текстом: Кого фінансує українець, сплачуючи за газ?
Квитанції за газ – гроші в кишеню сепаратистів. Кого фінансує українець, сплачуючи за блакитне паливо? І звідки ці космічні ціни?...
» детальніше
27-09-2016 23:27
Анатолій Амелін: 25 років Незалежності: економічні підсумки
Анатолій Амелін, директор економічних програм УІМ, колишній член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, підводить економічні підсумки 25 років незалежності України: мовою цифр ...
» детальніше
08-08-2016 22:02
Віктор Шишкін в студії НАРОД і ВЛАДА на кухні у дядечка Богдана
Віктор Шишкін в студії Народ і Влада на кухні у Дядечка Богдана про злочинні спроби руйнування конституційного ладу України ...
» детальніше
08-07-2016 21:55
Пам'яті філософа Елвіна Тоффлера
Американський філософ, соціолог і футуролог, один з авторів концепції постіндустріального суспільства ...
» детальніше
 
Copyright © 2013, Запоріжжя
Останнє оновлення сайту: 12-03-2018 00:45